KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11915470
nr 1191 5470
Tage Hedqvist
(1909-1997), Sverige
Oljemålning, Komposition, signerad och daterad, -67. Olja på duk, 24x37
Tage Hedqvist, född 1909 i Piteå, död 1997, svensk målare.
måndag 18 juni 2018
kl 20:51:56
Tage Hedqvist
Läs mer om Tage Hedqvist